Gengel - uchovávání semen

UCHOVATEL: Základní škola a Praktická škola Velká Bíteš, příspěvková organizace
Základní škola a Praktická škola, Velká Bíteš, příspěvková organizace, Tišnovská 116, Velká Bíteš, 595 01, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .


Pozemek školní přírodní ukázkové zahrady se nachází na Českomoravské vrchovině. Území Velké Bíteše spadá do mírně teplé a mírně vlhké oblasti s průměrnými ročními teplotami 6-7 °C a ročním úhrnem srážek 600-650 mm. Nejchladnější měsíce jsou prosinec až únor, s průměrnou teplotou -3°C. Půda na školní zahradě je kambizem, písčitohlinitá, středně těžká, s obsahem jílovitých částic okolo 30 %; pH je slabě kyselé 5,1. Záhony pravidelně hnojíme vlastím kompostem, na podzim jej zapracováváme do záhonů. Zaléváme výhradně dešťovou vodou. Preferujeme smíšené záhony, polykulturu, mulčujeme vlastními štěpky z ovocných stromů a slámou. Rostliny a zeleninu vyséváme a sázíme, některé se udržují samovýsevem. Na zahradě máme ovocné stromy, kvetoucí keře a také lesní školku, kde pěstujeme sazenice jedle obrovské. Již tři roky pěstujeme a uchováváme: sléz maurský-MAL 003, černuchu damašskou, fazol keříčkový Blatný I.- PHA 165. Spolupracujeme se sdružením Gengel o.p.s. Semena zájemcům zašleme výměnou za jiné druhy od listopadu do března.

Dnes je 26. 11. 2022
Počasí
na naší přírodní zahradě
jasno
2 °C
Nahoru