Aktuality

Aktuality ze zahrady

IMG 6803Zahrada je již zazimována a připravena k vegetačnímu spánku.

Provedla se ještě poslední práce na školním pozemku v tomto roce.

Žáci I. A pod vedením paní učitelky Šustáčkové připravili a zasázeli česnek odrůdy Rusák. Nejprve česnek rozebrali, vybrali sadbu a potom ho namořili v roztoku manganistanu draselného neboli hypermanganu. Namořené stroužky důkladně usušili a na zahradě připravili záhon, který osázeli namořenou sadbou.

(Hypermangan je černofialová krystalická sůl, která je velmi dobře rozpustná ve vodě. Jejím rozpuštěním vzniká růžovofialový až tmavofialový roztok, síla zabarvení roztoku závisí na koncentraci. Hypermangan velmi dobře vysušuje, dezinfikuje a zbavuje plísní. Při jeho použití je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, neboť silně barví a může zanechat těžce odstranitelné skvrny na pokožce i na oblečení. Hypermangan je jedovatý, je určen k dezinfekci formou slabého vodního roztoku. Neužívá se vnitřně.)

V našem školním zoo koutku došlo také k malým změnám.

Králíček Panáček podstoupil v měsíci říjnu drobnou „kosmetickou“ operaci dolního pysku, kde mu byl odstraněn tumor (nádor). Operace dopadla velmi dobře. Tlamička je krásně zhojena, dnes již nikdo nepozná, co králíčka trápilo. Opět se těší dobrému zdraví a velmi mu chutná předložená strava.

Morčátko Drobeček se odstěhoval do domácnosti paní učitelky Klárky Voborné, kde stráví celou zimu a vrátí se do přírodní zahrady zase na jaře.

Žáci naší školy nachystali ptačí krmítko, protože nastal čas zimního přikrmování zpěvných ptáčků, barevných a užitečných obyvatelů zahrady a blízkého okolí. Informace o krmení a druhy ptáčků, které navštěvují hojně naše krmítka najdete na školní nástěnce nebo na webu České společnosti ornitologické. Sčítání ptáčků na krmítku tzv. „Ptačí hodinka“ je naplánována na 10.-12. ledna 2020.                         Více na www.birdlife.cz.

Dnes je 22. 10. 2020
Počasí
na naší přírodní zahradě
mlha
8 °C
Nahoru